Szybkie pływanie Omegi w Suwałkach

17 i 18 marca 2023 r. w Aquaparku w Suwałkach odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików w Pływaniu. W zawodach wzięło udział 120 zawodników reprezentujących 10 klubów z Olsztyna, Białegostoku, Suwałk, Łomży, Giżycka, Ełku, Bielska Podlaskiego, Hajnówki oraz Sokółki.

Pływacy, pływaczki i trenerzy Omegi na zawodach w Suwałkach

Zawody odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: 12 i 13 lat. Każdy z zawodników miał prawo startu w czterech konkurencjach indywidualnych. W zmaganiach zawodnicy UKS OMEGA w Sokółce przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego zajęli drugie miejsce w klasyfikacji klubowej wśród 13-latków.

Medaliści UKS OMEGA w Sokółce

W kategorii wiekowej 12 lat: Dawid Gremza – srebrny medal na 200 metrów stylem klasycznym;

W kategorii wiekowej 13 lat: Paulina Breczko – trzy złote medale na 100 metrów stylem dowolnym, 100 i 200 metrów stylem grzbietowy oraz srebrny medal na 400metrów stylem dowolnym; Hanna Wiercińska – złoty medal na100 metrów stylem klasycznym, srebrny na 200 metrów stylem klasycznym oraz brązowy medal na 200 metrów stylem zmiennym; Aleksandra Stupak – dwa srebrne medale na 100 i 200 metrów stylem grzbietowym, oraz srebro na 200 metrów stylem zmiennym;

Sztafeta w składzie: Aliaksandra Savashynskaya, Aleksandra Stupak, Hanna Wiercińska, Paulina Breczko zdobyła dwa brązowe medale na 4×50 m st. dowolnym i 4×50 m st. zmiennym.

W klasyfikacji na najlepszego zawodnika, wśród 13 latków Paulina Breczko zajęła drugie miejsce, Hanna Wiercińska trzecie, a Aleksandra Stupak czwarte.

Bardzo dobre rezultaty i nowe rekordy życiowe odnotowali pozostali zawodnicy UKS OMEGA: Aleksandra Joszczyk, Maja Kozaczyńska, Gimier Kornel, Hajduczenia Wiktor, Paszko Anastazja, Pezowicz Krystian, Pieszko Adrian, Tomaszycki Michał.

(KS) Omega


Zobacz również

Skip to content