Wiosenna atmosfera w bibliotece

22 marca 2023 r. w Bibliotece Publicznej w Sokółce zapanowała atmosfera wiosny i świąt, wszystko za sprawą warsztatów tworzenia wianków wielkanocnych.

Zdjęcie grupowe

Tradycja plecenia wieńców z roślin i kwiatów jest znana od dawna i towarzyszyła ludom słowiańskim zarówno przy radosnych jak i smutnych wydarzeniach. Bardzo ciekawa jest symbolika okrągłych wieńców. Ich kształt oznacza zamknięty krąg życia i powtarzalność wydarzeń takich jak następowanie po sobie pór roku. Tradycja ta obecnie przeżywa swój renesans.

Wianek to nie tylko oryginalna ozdoba, ale również dowód, że ludzkie ręce są w stanie stworzyć piękno z tego, co pozornie wydaje się nieużyteczne. Dowiodły tego uczestniczki środowych warsztatów. Z przygotowanych przez bibliotekę materiałów stworzyły piękne wieńce wiosenno-wielkanocne, które ozdobią ich domy w nadchodzące święta. W pracy Panie wykorzystały sztuczne kwiaty i owoce, bukszpan sztuczny i prawdziwy, kolorowe wstążki, pastelowe jajeczka, skorupki jajek, drewniane aplikacje dekoracyjne i wiele innych elementów. Zajęcia przeprowadziła bibliotekarka i florystka z zamiłowania Dominika Glińska.

Spotkanie przy kawie i słodkim poczęstunku, w innych niż zazwyczaj okolicznościach, było doskonałą okazją do integracji, rozmowy, wymiany doświadczeń i opowieści o różnych zwyczajach okołoświątecznych. Wszystkim uczestniczkom dziękujemy za przybycie i gratulujemy wykonania wspaniałych dekoracji, które mamy nadzieją wprowadzą Was w świąteczny klimat!

(EK) Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content