Zaproszenie na spotkanie z Pawłem Średzińskim

BanerSokólski Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z Pawłem Średzińskim autorem książki „Puszcza Knyszyńska Opowieści o lesunach, zwierzętach i królewskim lesie, a także o tajemnicach w głębi lasu skrywanych”.

Autor będzie opowiadał o swoich publikacjach 31 marca 2023 r. (piątek) w sali wystawienniczej Kamienicy Tyzenhauza (ul. Piłsudskiego 1). Początek godz. 17.00. Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książek i uzyskania autografu.

Paweł Średziński ur. 1978, doktor nauk humanistycznych, historyk, publicysta, dziennikarz, miłośnik przyrody. Autor książek „Puszcza Knyszyńska. Opowieści o lesunach, zwierzętach i królewskim lesie, a także o tajemnicach w głębi lasu skrywanych”, „Syria. Przewodnik po kraju, którego nie ma” oraz „Łoś. Opowieści o gapiszonach z krainy Biebrzy”. Przez kilkanaście lat pracował w organizacjach zajmujących się ochroną przyrody. Publikuje m.in. w OKO.press i „Więzi”. Pisze o przyrodzie, ludziach, pograniczu, Bliskim Wschodzie i Afryce. Jeden z bohaterów książki Marcina Dorocińskiego „Na ratunek. Rozmowy o zwierzętach, naturze i przyszłości naszej planety”. Laureat Stołka Roku „Gazety Wyborczej”.

(AT) SOK


Zobacz również

Skip to content