Dzień Kobiet upłynął pod znakiem piękna

Dzień Kobiet w tym roku w Bibliotece Publicznej w Sokółce upłynął pod znakiem piękna i naturalnych zabiegów upiększających. Gościem spotkania była Paulina Baciocha – certyfikowany terapeuta odnowy biologicznej twarzy.

Pani Paulina opowiedziała zgromadzonym słuchaczom na temat facemodelingu, czyli zabiegach rehabilitacji estetycznej twarzy.

Dzień Kobiet w Bibliotece Publicznej w Sokółce upłynął pod znakiem piękna

Swoją prezentację oparła na szerokiej wiedzy i doświadczeniu w praktyce. Wytłumaczyła szczegółowo wpływ codziennego stresu, wad zgryzu, czy nawet postawy na napięcia mięśni, które ujawniają się na naszej twarzy w postaci trwałych grymasów, zmarszczek i opuchlizn. Opowiedziała o układzie limfatycznym i mięśniowym oraz zaprezentowała techniki masażu do samodzielnego zastosowania w domu, wytłumaczyła, kiedy i jak je wykonywać. Opowiedziała, jak stosuje je w swoim gabinecie i na przygotowanych zdjęciach klientek zilustrowała, z jakim skutkiem.

Ostatnim punktem prezentacji był kinesiotaping bio-estetyczny. Według zasad facemodelingu, naklejanie taśm rehabilitacyjnych w odpowiednich miejscach na twarzy ma pomóc w swobodnym przepływie limfy i płynów ustrojowych między tkanką mięśniową i skórą usprawniając tym samych drenaż limfatyczny miejsc opuchniętych, oraz wspomagać odżywienie i ukrwienie skóry, co wpływa na rysy twarzy łagodząco i przywraca jej młodzieńczy blask. Na ochotniczkach, spośród zgromadzonych, zademonstrowała prawidłową technikę przyklejania taśm na twarz i szyję. Wygląd zaklejonych pań wywołał ogólną wesołość i komentarze czyniąc atmosferę swobodną i ośmielając uczestników do zadawania wielu pytań.

Spotkanie było żywe i ciekawe a prezentacja Pani Pauliny bardzo angażująca i edukacyjna. Dziękujemy Pani Paulinie oraz słuchaczom spotkania i zapraszamy na kolejne wydarzenia w Bibliotece!

(NN) Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content