Weekendowy rozkład jazdy SOK

23 lutego 2023 r. /czwartek, godz.18.00/ – DKF Fantom zaprasza na ucztę filmową – dzieło Jerzego Skolimowskiego pt. „IO”, nominowane do Oscara dla najlepszego pełnometrażowego filmu międzynarodowego. „Jest to powieść o nas samych, odbijających się w wilgotnych oczach pewnego osiołka…”. Gościem pokazu będzie dr Maciej Białous, filmoznawca, pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku. Wstęp 10 zł.

24 lutego /piątek, godz. 17:00/ – Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK zaprasza na spotkanie z etnografem, animatorem, muzealnikiem, twórcą jednej z największej kolekcji muzealnych poświęconych dywanom podwójnym w naszym kraju i autorem niedawno wydanego albumu pt. „Tkanina dwuosnowowa” – WOJCIECHEM KOWALCZUKIEM. Miłośnicy tematu musieli czekać aż 13 lat (!) na kolejną publikację tego typu. Tkaniny dwuosnowowe uważane na Sokólszczyźnie za pospolite, stanowiące zwyczajowo podarek ślubny, są tak naprawdę ewenementem na szerokim tle kultury tradycyjnej naszego kraju. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Od piątku 24 lutego /godz. 17.00/ Kino „Sokół” zaprasza młodego widza na film pt. „ASTERIKS I OBELIKS: IMPERIUM SMOKA” – tam, gdzie panuje chaos i bezprawie… oraz wszędzie tam, gdzie można przy okazji smacznie (i dużo) podjeść można spotkać dwóch Galów z zapasem magicznego napoju …a starszą młodzież zapraszamy o 19.00 na… stypę czyli komedię polską pt. „MASZ CI LOS!” Po pogrzebie ukochanego dziadka rodzina orientuje się, że w loterii padły właśnie numery, którymi staruszek grał przez całe życie. Nie ma czasu na rozpacz i łzy, kiedy zwycięski kupon jest w marynarce. Trzy metry pod ziemią…

(AT) SOK


Zobacz również

Skip to content