Zaproszenie na wystawę malarstwa Barbary Sawickiej

Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na wernisaż wystawy Barbary Sawickiej pt. „Dlaczego Nie…”, który odbędzie się 3 lutego 2023 r. (w piątek) o godz. 14.00 w holu biblioteki.

Plakat

Barbara Sawicka urodziła się w Jeleniej Górze w woj. Dolnośląskim. Na skutek różnych wydarzeń życiowych wraz z rodziną znalazła się na białostocczyźnie. Pierwszym miejscem zamieszkania była Czarna Białostocka, a od 1975 roku mieszka w Sokółce. Od zawsze miała tzw. „ciągoty” artystyczne. Niekoniecznie wyrażało się to w malowaniu obrazów. Spełniała się artystycznie wyszywając obrazy i układając bukiety z suchych kwiatów.

Wystawa „Dlaczego Nie…” jest poniekąd kontynuacją cyklu wystaw które miały miejsce w bibliotece w wcześniejszych latach. Wystawy: „Pokonując ograniczenia”, „Pokonując ograniczenia cd.” oraz „Wbrew” to projekty artystyczne, których motywem przewodnim jest przede wszystkim natura. Najistotniejszy jest jednak optymistyczny przekaz jaki mają. Pani Barbara jako osoba z dysfunkcją narządu wzroku, nie pozwala, aby to ograniczenie nadawało ton jej życiu. Wręcz przeciwnie, stawia na samorealizację, aktywność i spełnianie własnych pasji.

Obrazy Pani Barbary wykonane zostały techniką akrylową, zatrzymują czas i ukazują piękno otaczającego nas świata. Będzie można je oglądać do końca lutego w godzinach pracy biblioteki.

(EK) Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content