Graliśmy dla wszystkich – małych i dużych!

W niedzielę 29 stycznia 2023 r. sztab przy SOK-u spisał się na 5, a nawet na 35 167.45 zł – tyle łącznie udało się zebrać podczas licytacji, kiermaszu i do puszek.

Orkiestra zagrała w Sokółce

– Sokółka pobiła własny rekord – jak donosi szefowa sztabu Marzanna Plichta w kinie „Sokół”. Ale to nie dziwi przy TAAAKIM zaangażowaniu wszystkich wolontariuszy i tylu gestach serca sokółczan. Wolontariusze, im należą się wielkie brawa choć śnieg z uporem sypał za kołnierze – oni dzielnie kwestowali. Rekord pobił nastoletni Bartek, który w asyście taty Wojtka oddał puszkę z zawartością ponad 3 tys.

Wśród kwestujących „starszaków” ulice naszego miasta z puszką przemierzał wiceburmistrz Sokółki Adam Kowalczuk. Z kolei burmistrz Ewa Kulikowska przekazała markową biżuterię na LICYTACJE. Te ostatnie to dopiero rozgrzały publiczność sokólskiego Kina – „szastano” gotówką aż miło. Temperaturę brawurowo podkręcała Agnieszka Kozakiewicz (kierownik działu artystycznego SOK). Do zdobycia były gadżety orkiestrowe i vouchery podarowane przez: Piekarnię Jaskółka, Edumission oraz Kraśne Życie – Agroturystyka Konna Kraśniany. Furorę zrobił obraz przedstawiający Anioła, który wyszedł spod pędzla Barbary Maj, dyrektor SOK-u, a wylicytował go wiceburmistrz Adam Juchnik.

Równolegle w holu trwał KIERMASZ różności, domowe ciasta od cudownych darczyńców topniały w oczach, a osławione pączki od pani Ireny Tolko z Bogusz wyszły w ekspresowym tempie – skarbonki puchły od datków.

Atmosfera była serdeczna, nie zabrakło wzruszających historii, którym dzieli się rodzice dzieci uratowanych dzięki aparaturze WOŚP-owej. Tę atmosferę podbijały także wspaniałe WYSTĘPY: Kadryla SOK Sokółka, Mażoretek Stella Sokółka oraz zespołu wokalnego „Złote nutki”. Dobra energia popłynęła także ze sceny od grupy „AZALiSZ”, a na outro pobujał bluesowo F.B.I. Blues Band.

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim Wolontariuszom, Darczyńcom, Przyjaciołom i Sponsorom, dziękujemy: KGW „Wrzos” z Nowej Rozedranki, KGW z Racewa, KGW „Kamioneczki” ze Starej Kamionki, Piekarni Szomko, firmie Sadrol, firmie Biuro-Serwis, panu Ryszardowi Wyszyńskiemu, UTW w Sokółce, pani Marcie Jarosz, pani Ewie Andrzejewskiej, pani Elwirze Zabłockiej i ZSZ w Sokółce, pani Teresie Galewskiej, pani Patrycji Kunickiej-Szamreto, pani dr Jadwidze Olszko i wszystkim, którzy nas wsparli finansowo, fantowo, organizacyjnie czy też dobrym słowem.

31. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przechodzi do historii. Dziękujemy za to, że byliście z nami, za Wasze zaangażowanie, hojność i serdeczny uśmiech, który tego dnia był znakiem rozpoznawczym wszystkich WOŚP-owych grajków. Do zobaczenia za rok!

Ps. „ŻYJCIE ZDROWO W ZDROWYM ŚWIECIE!”

Więcej zdjęć na stronach: sokolskiosrodekkultury.pl i na profilu FB SOK.

(AT) SOK, fot. Wojciech Panow


Zobacz również