Dawka wiedzy o życiu bez zbędnej chemii

25 stycznia 2023 r. w Bibliotece Publicznej w Sokółce odbyły się pierwsze warsztaty ekologiczne z cyklu „Chemia bez chemii. Dla domu i ciała”.

Warsztaty prowadziła Pani Paulina Karczewska – ekolożka i edukatorka, która zajmuje się naturalną pielęgnacją, kosmetykami oraz środkami czystości domowej roboty.

Warsztaty ekologiczne

Pani Paulina przekazała uczestniczkom spotkania niesamowitą dawkę wiedzy na temat sprzątania bez zbędnej chemii, które jest nie tylko ekologiczne, ale również tanie! Jak się okazało zalet sprzątania bez chemii jest mnóstwo. Ekologiczne środki czystości są biodegradowalne i bezpieczne dla środowiska naturalnego oraz korzystne dla zdrowia wszystkich domowników. Możemy również w prosty i tani sposób ograniczyć działanie szkodliwej chemii na nas i środowisko.

W części praktycznej warsztatów uczestniczki dyskutowały o właściwościach substancji takich jak: boraks, naturalne olejki eteryczne, ocet, kwasek cytrynowy i soda oczyszczona. Wykonały również proszek do prania, pachnący płyn do płukania oraz czyszczącą bombę do wc. Wszystkie te produkty każda z uczestniczek zabrała do domu.

Projekt „Chemia bez chemii. Dla domu i ciała” sfinansowano ze środków Fundacji ORLEN, w ramach programu „Moje miejsce na ziemi” Edycja 5/2022.

(EK) Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content