Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce ma 15 lat

Człowiek jest młody na tyle, na ile się czuje. Zawsze miejcie dla siebie dobrą energię – podkreśliła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska podczas obchodów 15-lecia Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce, które odbyły się w sobotę 14 stycznia 2023 roku i kinie „Sokół”. Razem z Panią Burmistrz, w spotkaniu uczestniczyli również jej Zastępcy – Adam Kowalczuk i Adam Juchnik.

Sokólskie UTW zostało założone w stycznia 2008 roku. Początkowo należało do niego 50 osób. Teraz liczba studentów przekroczyła 200. Pierwszym prezesem UTW w Sokółce była Elżbieta Szarkowska, która sprawowała tę funkcję w latach 2008 – 2014. Jej następczynią była Elżbieta Haponik, a od 2018 roku prezesem jest Lila Asanowicz.

Zdjęcie grupowe

„Z okazji 15-lecia Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce, składam serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za dotychczasową działalność oraz wkład w aktywizację Seniorów z naszego regionu. Życzę, aby Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce był miejscem spotkań ludzi energicznych i twórczych, wzajemnie się inspirujących oraz gotowych na nowe wyzwania, a grono słuchaczy stale się powiększało” – napisała w liście gratulacyjnym do Zarządu UTW Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

W trakcie jubileuszowego spotkania nie zabrakło podziękowań i odznaczeń. Były też występy artystyczne – na scenie zaprezentowały się: Chór Seniora Sokólskiego Ośrodka Kultury Belle Voci oraz Tatarski Zespół Taneczno – Wokalny „Buńczuk”. Na uczestników uroczystości czekał też jubileuszowy tort.

(DB) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content