Zaproszenie na wernisaż malarski Katarzyny Krauze-Romejko

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza 13 stycznia 2023 r. na wernisaż malarski Katarzyny Krauze-Romejko (sala wystawiennicza w kamienicy Tyzenhauza, godz. 17.00). Prace będzie można oglądać do 14 lutego 2023 r.

Plakat

Katarzyna Krauze-Romejko z powołania i wykształcenia lekarz, z zamiłowania malarka, prywatnie żona i mama trójki dzieci. O sobie pisze: „Mam kilka pasji, z których najważniejszą jest malowanie, jest ono dla mnie formą relaksu, sposobem na wyrażenie siebie, malując przenoszę się w inny świat. A zaczęło się zupełnie przypadkowo, z nudów prawdę mówiąc. Po ukończeniu studiów wyjechałam do Włoch, aby pracować nad pracą doktorską. Zamieszkałam w akademiku, gdzie poznałam Agnieszkę, która przepięknie malowała i któregoś dnia namówiła mnie na kupno płótna i farb. Było to 25 lat temu i trwa do dziś.”

Tematem przewodnim twórczości malarki-amatorki są anioły. „Namalowałam już setki aniołów i każdy z nich jest inny, zaczynając obraz nigdy do końca nie wiem jak będzie wyglądał gdy go skończę”.

Wystawy indywidualne: „Gdzie sen spotyka się z jawą” WOAK w Białymstoku, 2-30.04.2019 r.; „Tuż obok…” OIL w Białymstoku 20.02-20.03.2020 r.

(AT) SOK


Zobacz również

Skip to content