Mikołajki w filiach bibliotecznych

6 grudnia przypadają dwa niezwykłe święta – Dzień Anioła i Mikołajki, w związku z tym bibliotekarki z filii bibliotecznych przygotowały dla dzieci wiele atrakcji.

Mikołajki w Filiach Bibliotecznych

Pani Asia, bibliotekarka z Filii Bibliotecznej Nr 2 odwiedziła z tej okazji „Motylki” z Przedszkola Nr 3. Na ciekawych zajęciach pt. „Czy Anioł przynosi prezenty?” przedszkolaki dowiedziały się, że w niektórych rejonach naszego kraju to właśnie Aniołek przynosi prezenty. Wysłuchały także książki Doroty Kozioł pt. „Jak aniołki Jezusa kołysały” oraz wykonały kolorowe prace plastyczne.

Natomiast pani Irmina, bibliotekarka z Filii Bibliotecznej Nr 1 odwiedziła „Jaskółki” z Przedszkola Nr 2. Maluszki wysłuchały opowiadania Davida Mellinga pt. „Święta Misia Tulisia” oraz rozwiązywały mikołajkowe zagadki. Dzieci przystroiły także choinkę. Jednak największą frajdę sprawiło przedszkolakom pakowanie swoich kolegów i koleżanek w kolorowy papier.

Mikołajki w filii wiejskiej, przygotowane przez panią Krysię dla dzieci z zespołu Wychowania Przedszkolnego oraz uczniów klasy I SP w Starej Kamionce, również były ciekawe. Dzieci wysłuchały „Legendy o Prawdziwym Świętym Mikołaju” oraz dowiedziały się jak nazywany jest i jak wygląda Mikołaj w rożnych częściach świata. Bibliotekarka opowiedziała im także o tym, że w niektórych krajach prezenty przynosi ktoś inny niż Mikołaj. Młodzi ludzie z radością i ochotą wykonywali mikołajkowe zadania ruchowe a na zakończenie otrzymali Dyplomy Grzecznego Dziecka oraz drobne upominki.

Mikołajki okazały się dla dzieci dniem niezwykle radosnym i pełnym niespodzianek.

Bibliotekarki z filii bibliotecznych
Biblioteki Publicznej w Sokółce


Zobacz również

Skip to content