Uczniowie SSM w Sokółce wzięli udział w konkursie

19 listopada 2022 r. pięcioro uczniów z Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sokółce wzięło udział w XI Regionalnym Konkursie Instrumentalnym “Muzyk Pierwsza Klasa”.

Konkurs muzyczny w Biskupcu

Konkurs odbył się w Biskupcu w województwie warmińsko-mazurskim, w filii Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach.

Uczestników oceniało Jury złożone z uznanych muzyków i pedagogów, którego przewodniczącą była Pani Anja Maja z Finlandii. Ideą konkursu jest spotkanie uczniów, którzy prezentują na scenie swoje umiejętności gry na instrumencie po pierwszym roku nauki.

Do Biskupca pojechali uczniowie z Sokółki grający na fortepianie, akordeonie, klarnecie i saksofonie. Wszyscy pięknie zagrali na swoich instrumentach i aż trójka z nich została uhonorowana przez komisję konkursową:

  • Gabriela Dybkowska – III miejsce – klasa fortepianu Pana Marcina Rogalskiego
  • Antoni Rećko – wyróżnienie szczególne – klasa saksofonu Pani Angeliki Bury
  • Julia Andrejczyk – wyróżnienie – klasa fortepianu Pana Marcina Rogalskiego

W konkursie wzięli udział także Gabriel Żemajduk z klasy akordeonu Pana Róberta Jurčo oraz Aleksandra Sztukowska z klasy klarnetu Pani Marleny Ostrowskiej. Antoniemu i Aleksandrze podczas występów akompaniowała na fortepianie Pani Anetta Pękala. Uczniowie wrócili do Sokółki radośni i zmotywowani do dalszej pracy.

Sekretariat SSM


Zobacz również

Skip to content