Zaproszenie na spotkanie z Piotrem Kowalczykiem

Plakat

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oraz Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zapraszają na spotkanie z podróżnikiem Piotrem Kowalczykiem, które odbędzie się w piątek 2 grudnia 2022 roku o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki (Os. Centrum 21).

Piotr Kowalczyk jest podróżnikiem fotografem, publicystą, miłośnikiem kultury Azji i podróży poza utartymi szlakami. Nie unika trudnych tematów, pokazuje, że świata nie można oceniać jednoznacznie. Zwraca uwagę słuchacza na medialne stereotypy, konfrontuję je z lokalną rzeczywistością. Jego relacje z wypraw prezentowane są na wielu portalach podróżniczych.

W piątkowe popołudnie będziemy rozmawiać o historiach trzech kobiet, z trzech odmiennych kulturowo rejonów świata, spotkanych podczas podróży pana Piotra. Będą to reportaże ze świata islamu, kambodżańskiej dżungli i osady na środku Sahary.

Partnerem spotkania jest sokólska księgarnia „A KUKU”. Spotkanie odbędzie się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Wstęp wolny!

(EK) Biblioteka Publiczna w Sokółce

Skip to content