X Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

Występy uczniów

15 listopada 2022 r. Szkoła Podstawowa z Oddziałami integracyjnymi Nr 2 w Sokółce była gospodarzem X Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej pod patronatem Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej.

Tego dnia obchodzono 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci i młodzież uświetnili rocznicę pięknymi występami, śpiewając, tańcząc oraz grając na różnych instrumentach.

W szkole z radością powitano honorowych gości: Pana Wiceburmistrza Adama Kowalczuka, Panią Dyrektor Sokólskiego Ośrodka Kultury Barbarę Maj, Panią Kierownik Artystyczną Sokólskiego Ośrodka Kultury Agnieszkę Kozakiewicz, przedstawicieli Sokólskiego Pododdziału Kawalerii im. 10. Pułku Ułanów Litewskich, studentów i studentki Uniwersytetu III Wieku w Sokółce.

W festiwalu wzięły udział następujące szkoły z naszej gminy: Szkoła Podstawowa nr 1 w Sokółce, Szkoła Podstawowa nr 3 w Sokółce, Szkoła Podstawowa w Starej Kamionce, Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sokółce, Szkoła Podstawowa w Geniuszach, Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych, Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie, Samorządowa Szkoła Muzyczną I stopnia w Sokółce oraz Zespół Szkół w Sokółce.

Poza przedstawicielami szkół wysłuchano również występu niezwykle uzdolnionego zespołu Sokólskiego Ośrodka Kultury “Złote nutki” oraz chór ”Wesołe Sokółczanki” ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2.

Utwory, które wybrzmiały na scenie to: “Jestem Polakiem”, “Szara piechota”, “Polskie kwiaty”, “Mówię o Tobie dobrze”, “Niepodległa niepokorna”, “Jest takie miejsce”, “Mamo tyś płakała”, “Major Ponury”, “Tak jak ptaki”, “Przybyli ułani”, “Warszawskie dzieci”, “Walczyk”, “Braciszku”, piosenka z filmu “Miasto 44”, “Jest takie miejsce – Polska”, “Co to jest niepodległość?”, “Uwierz Polsko” oraz “Szary mundur”. Uczniowie Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sokółce zagrali na puzonie, saksofonie oraz akordeonach muzykę instrumentalną (“Ostatni mazur”, “Polonez Kościuszki”, “Deszcz jesienny”). Natomiast uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Geniuszach zaprezentowali wspaniały taniec z biało-czerwonymi szarfami.

W podziękowaniu za przepiękne i spektakularne występy uczniowie otrzymali słodkie podarunki wraz z pamiątkową statuetką wykonaną przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce. Festiwal był wyjątkowo udany. Połączył wszystkich, którzy wspólnie starali się pokazać, że są Polakami – patriotami. Miejmy nadzieję, że takie dni jak ten, przyczynią się do tego, by podtrzymywać w młodych ludziach więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą i sztuką oraz tradycjami.

Zdjęcia z festiwalu można obejrzeć na stronie:

https://sp2sokolka.edupage.org/news/?gtnid=87#news-87

Źródło: sp2sokolka.edupage.org


Zobacz również

Skip to content