Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej

Życzenia dla Nauczycieli

Drodzy Pedagodzy, Pracownicy Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam Państwu najserdeczniejsze życzenia.

iech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia, niech szkoła w dom się wspólny zmienia! – powiedziała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska podczas Gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej

Dziękuję Wam za trudną pracę, za dobroć, opiekę i wychowanie młodego pokolenia naszej gminy. Zawsze powracamy do wspomnień z lat szkolnych z wielkim sentymentem, gdyż wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić. Życzę Państwu dużo wytrwałości, inspiracji, a przede wszystkim siły do podejmowania kolejnych wyzwań. Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia, niech szkoła w dom się wspólny zmienia! – powiedziała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska podczas Gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się w czwartek 13 października 2022 roku w Kamienicy Tyzenhauza w Sokółce.

Podczas uroczystości głos zabrał Zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk, który życzył wszelkiej pomyślności, podziękował za trud i poświęcenie, wykazywane każdego dnia w odpowiedzialnej i niełatwej, ale jakże pięknej pracy pedagogicznej. Życzył, aby praca, którą wykonują pedagodzy była otaczana szacunkiem, uznaniem i życzliwością.
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Sokółce Anna Bednarczyk złożyła podziękowania pedagogom oraz władzom samorządowym gminy Sokółka za zaangażowanie w sprawy oświaty, okazywaną życzliwość środowisku oświatowemu. Życzyła pomyślności zarówno w pracy zawodowej oraz w życiu osobistym.

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska z okazji Dnia Edukacji Narodowej ze specjalnego funduszu nagród za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze nagrodziła z gminy Sokółka 19 nauczycieli:

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. A. Mickiewicza w Sokółce: Agnieszka Andrzejewska-Wydra, Barbara Jolanta Muszyńska, Joanna Zajczyk
 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce: Marta Sycewicz-Łukaszewicz, Barbara Matyszczyk
 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Walerego Wróblewskiego w Sokółce: Beata Ejsmont, Joanna Chłus
 • Szkoła Podstawowa w Boguszach: Krystyna Pakuła, Krzysztof Kosacki
 • Szkoła Podstawowa w Geniuszach: Joanna Wołyniec
 • Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych: Agnieszka Grynczel
 • Szkoła Podstawowa w Starej Kamionce: Justyna Siemieniako
 • Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance: Małgorzata Boguszewska
 • Samorządowa Szkoła Muzyczna I st. w Sokółce: Anetta Barbara Pękala
 • Przedszkole nr 1 w Sokółce: Agnieszka Aniśko
 • Przedszkole nr 3 w Sokółce: Maryla Łuckiewicz
 • Przedszkole nr 4 w Sokółce: Małgorzata Uljasz
 • Przedszkole nr 5 w Sokółce: Agnieszka Olechno
 • Młodzieżowa Rada Miejska w Sokółce: Monika Klim

Uroczystość połączona była z otwarciem wystawy pt. „Nauczyciele Tajnej Oświaty” ze zbiorów Józefa Zalewskiego – zasłużonego pasjonata historii lokalnej oświaty. Ekspozycja prezentuje pedagogów biorących udział w tajnym nauczeniu w okresie okupacji niemieckiej, nauczycieli działających w gminach Sokółka, Janów, Nowy Dwór, Sidra, Dąbrowa Białostocka, Kuźnica, Krynki. Wystawa „Nauczyciele Tajnej Oświaty” czynna będzie od 13 października do połowy listopada 2022 r. w Kamienicy Tyzenhauza. Organizatorami są: Muzeum Ziemi Sokólskiej, Sokólski Ośrodek Kultury, współorganizatorem jest Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Sokółce.

Anna Żemajduk, Referat Oświaty
Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content