Kosmos i czarodziejskie skarpetki

Bajecznie było na zajęciach z okazji Dnia Głośnego Czytania. Zarówno Filia Biblioteczna w Starej Rozedrance jak i Filia Biblioteczna w Starej Kamionce przygotowała dla dzieci ciekawe zajęcia.

Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego SP w Starej Rozedrance miały okazję zapoznać się z książkami o tematyce kosmicznej, przygotowane dla nich przez bibliotekarkę. Wysłuchały także fragmentu książki „Mały Koko Smoko w kosmosie” Ingo Siegner.

Zdjęcie grupowe

Po lekturze dzieci wyruszyły wraz z bibliotekarką w „Podróż kosmiczną”, zabawę ruchową, podczas której spotkały Ufoludka i uciekały przed kosmiczną burzą. Śmiechom i zabawie nie było końca. Maluszki także zapoznały się z Kulą Tesli, która bardzo przypadła dzieciom do gustu i której działanie wprawiło je w zadziwienie tak wielkie, że każde z nich chciało dotknąć kuli, w której zamknięta była malutka burza.

Równie ciekawie i wesoło było na zajęciach przygotowanych przez bibliotekarkę dla klas I-III SP w Starej Kamionce. Na uczniów czekały czarodziejskie czapki i peleryny, które dzieci ubrały na początku zajęć. A że to magiczne zajęcia, dzieci obejrzały przygotowane dla nich przez bibliotekarkę książki o przygodach niezwykłych skarpetek, oraz wysłuchały fragmentu książki Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, oraz opowiedziały o swoich skarpetkach, które zniknęły w pralkach w tajemniczych okolicznościach. Następnie chętne dzieci także przeczytały wybrane przez siebie krótkie fragmenty opowiadań o niesfornych skarpetkach. Wszystkim poszło znakomicie.

Uczniowie na zajęciach wykonali także „skarpetkowe medaliony mocy” z papierowych talerzyków przy pomocy mazaków i kredek. A po ich wykonaniu nadszedł czas „turniej mocy”. Z każdej klasy wyłoniono 3 zwycięzców w rzucie medalionem na odległość, a później 1 z każdej trójki. W wielkim finale turnieju wyłoniono zwycięzcę całej grupy, jednak każe z dzieci mogło czuć się wygrane gdyż stworzyło piękny i wyjątkowy medalion.

Zajęcia powstały przy współpracy z wychowawcą Oddziału Przedszkolnego w SP w Starej Rozedrance, panią Barbarą Krawiel, oraz wychowawcami klas I-III SP w Starej Kamionce, panią Beatą Giełażyn, Justyną Siemieniako i Katarzyną Rabiczko.

Skip to content