Wycieczka do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej

Stowarzyszenie Polanie z Polanek działając w ramach projektu „Natura naszym sprzymierzeńcem” zaprosiła mieszkańców wsi Polanki oraz innych miejscowości gminy Sokółka na wycieczkę do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej.

Zdjęcie grupowe

W trakcie wycieczki jej uczestnicy zapoznali się z najciekawszymi obiektami na terenie skansenu, gdzie zwiedzili m.in. Dwór z Bobry Wielkiej z licznymi ekspozycjami, chałupy czy teren ekspozycji zwanej „Bimbrownią” i wiele innych atrakcji związanych z małą architekturą. Ciekawostką była również możliwość udziału w pogadance na temat higieny i życia wiejskiego sprzed lat, gdzie starsze pokolenie mogło wymienić się swoimi wspomnieniami z przeszłości.

Dziękujemy za obecność i zapraszamy do angażowania się w kolejne działania w ramach naszego projektu oraz śledzenia naszej strony.

Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce, Gminę Sokółkę.

Koordynator projektu: S. Nowakowska
Fot. Kamil Anikiej, Sylwia Nowakowska

Skip to content