Szachy szybkie i błyskawiczne

Baner

Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych odbyły się w Rzeszowie w dniach 26-28 sierpnia 2022 r. W mistrzostwach wzięło udział ponad 1000 młodych szachistów. Akademię Sportów Umysłowych Sokółka reprezentowali: Emilia Kocisz, Aleksander Dziełak oraz Laura Bielec.

Oficjalnego otwarcia Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików, w szachach szybkich 15` + 10″ i błyskawicznych 3′ + 2” na ruch, dokonał Dyrektor Mistrzostw Paweł Zaskalski, Marszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Plich oraz Radosław Jedynak Prezes Polskiego Związku Szachowego. Turnieje odbywały się na dystansie 11 rund w szachach szybkich i 13 rund w szachach błyskawicznych. W sumie zawodnicy rozegrali po 24 partie szachowe.

Wyniki naszych szachistów:

Szachy szybkie:

  • Aleksander Dziełak – miejsce IV- 8,5 pkt ze startą 1 pkt do I miejsca.
  • Emilia Kocisz 6,0 pkt miejsce 16
  • Laura Bielec 3,0 pkt miejsce 58

Szachy błyskawiczne:

  • Aleksander Dziełak – 8,5 pkt z 13 rund, miejsce 9. Alek pechowo zremisował ostatnią partię i utracił srebrny medal.
  • Emilia Kocisz 6 pkt.
  • Laura Bielec 3 pkt.

Poziom zawodników czołówki był bardzo wyrównany i potrzebna była odrobina szczęścia. Bardzo miło zaskoczyła nas Emilka Kocisz zarówno wynikiem 6 pkt. jak i postawą w turnieju. Był to jej pierwszy turniej z taką liczbą zawodników. Emilka rozpoczęła w ub. roku treningi w przedszkolu i kontynuowała w Kółku Szachowym Sokólskiego Ośrodka Kultury.

Nasi szachiści po raz pierwszy wystąpili w turnieju szachów szybkich i błyskawicznych na szczeblu Mistrzostw Polski, musieli pokonać tremę i wykazać się znakomitą kondycją do końca mistrzostw.

Atmosfera mistrzostw była wspaniała, było to prawdziwe święto szachów najmłodszych miłośników królewskiej gry.

Dziękujemy rodzicom za opiekę, dowiezienie szachistów oraz wkład finansowy umożliwiający udział naszych zawodników w Mistrzostwach Polski.

Zarząd ASU Sokółka


Zobacz również

Skip to content