Rajd Katyński w Sokółce

Wyruszyli w trasę z Warszawy w sobotę 13 sierpnia 2022 roku. Tego samego dnia dotarli do Sokółki. Jak co roku, uczestnicy XXII Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego im. Komandora Wiktora Węgrzyna zatrzymali się w naszym mieście.

Rajd Katyński w Sokółce

Kilkudziesięciu motocyklistów pojawiło się w Sokółce wieczorem 13 sierpnia na parkingu przy kościele pw. św. Antoniego Padewskiego, gdzie – w imieniu Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej – przywitał ich Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Juchnik. Uczestnicy rajdu przeszli pod Pomnik Zesłańców Sybiru i tablicę upamiętniającą Komandora Wiktora Węgrzyna, gdzie wspólnie złożono kwiaty oraz zapalono znicze.

– W tym roku rajd odbywa się w innej rzeczywistości. W Ukrainie trwa wojna, niespokojnie jest też na granicy z Białorusią – wyliczył Zastępca Burmistrza Adam Juchnik. Wicekustosz Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce Ks. Stanisław Gniedziejko przypomniał, że nasze miasto zawsze znajdowało się na trasie Rajdu Katyńskiego.

Motocykliści opuścili Sokółkę w niedzielę 14 sierpnia. W tym roku rajd podąża dwoma trasami. Krótsza (Rajd Pronary) liczy 2,2 tys. km i prowadzi przez Warszawę, Sokółkę, Wędziagoła, Wilno, Zułów, Dyneburg, Doprat, Kowno i Drohiczyn. Druga – dłuższa trasa – prowadzi przez Warszawę, Wiedeń, Budapeszt, Miskolc, Bukareszt, Warnę, Kiszyniów, Kamieniec Podolski, Bukowinę, Bieszczady i Drohiczyn. W tym przypadku motocykliści mają do pokonania 5 tys. km.

(DB) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content