VI Szachowy Memoriał Ireny Warakomskiej

 W dniach 3-10 sierpnia 2022 r. w Suwałkach w hotelu VELVET, 214 szachistów z: Polski, Czech, Ukrainy, Estonii, Litwy, Holandii, Izraela, USA, Włoch wzięło udział w VI Międzynarodowym Memoriale Ireny Warakomskiej.

Laura Bielec i Aleksander Dziełak

Pani Irena Warakomska była przez 10 lat prezesem klubu szachowego Hańcza Suwałki. W tym okresie dzięki aktywności p. Ireny nastąpił dynamiczny rozwój klubu. Szachiści zaczęli odnosić sukcesy na szczeblu krajowym, drużyna juniorów została dwukrotnie Mistrzem Polski, indywidualnie szachiści zdobywali medale Mistrzostw Polski.

Turniej po raz VI zorganizowało Stowarzyszenie Ireny Warakomskiej, założone przez dzieci św. pamięci Ireny: Monika Krupa – Prezes Stowarzyszenia, Artur Warakomski – wice prezes, WGM Anna Warakomska – dyrektor turnieju.

Szachiści Akademii Sportów Umysłowych Sokółka uczestniczą od pierwszego memoriału we wszystkich turniejach. W VI Memoriale bardzo dobrze wypadli: Laura Bielec – zdobyła upragnioną II kategorię z wynikiem 4,5 pkt. oraz Aleksander Dziełak – 5,0 pkt. i podnosi ranking ELO o 84 pkt.

Dla Alka turniej był kolejnym etapem przygotowawczym do Mistrzostw Świata w wrześniu – Batumi. Wyniki uzyskane dają umiarkowany optymizm. Budowanie formy będzie kontynuowane na dalszych turniejach: Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzików w Szachach Szybkich i Błyskawicznych w Rzeszowie, w dniach 25-28.08.2022 r., oraz ostatecznym sprawdzianem formy przed wyjazdem do Gruzji, na XVI Międzynarodowym Turnieju Szachowym im. Bohaterów Akcji V2. open A FIDE w Sarnakach w dniach 8-11 września.

Dziękujemy młodym szachistom za godne reprezentowanie Sokółki i klubu, rodzicom za umożliwienie rozwoju pasji swoich dzieci. Wasza przygoda z królewską grą w dzieciństwie jest doskonałą przepustką do przyszłości. Życzymy powodzenia w dalszym rozwoju waszej pasji a rodzicom dużo radości, jesteście WIELCY!

Zarząd ASU Sokółka

Skip to content