Relacja z „Akcji Lato”

Akcja Lato w Sokólskim Ośrodku Kultury trwa przez całe wakacje.

Akcja Lato 2022

Formuła różnego rodzaju zajęć, warsztatów i kursów do wyboru sprawdza się wyśmienicie. Są też zajęcia, które odbywają się regularnie, przez całe wakacje. Są to kursy rysunku i malarstwa oraz rzeźbienie w glinie, gdzie młodzież uczy się pracy na kole garncarskim, ale także glina z powodzeniem służy do formowania bardziej wyrafinowanych przedmiotów, takich jak figurki zwierząt. Te zajęcia z pewnością wymagają kreatywności, cierpliwości, a równocześnie rozwijają zdolności manualne.

Po raz pierwszy odbyły się w Sokółce zajęcia sensoryczne dla dzieci w wieku 0-5 lat. Lista zainteresowanych zapełniła się ekspresowo a uczestnicy bawili się doskonale. Ta edukacyjna zabawa dostarczyła ogromną ilość kontrolowanych wrażeń dotykowych i stymulowała dzieci do poznawania i odkrywania świata. Stałymi punktami wakacyjnego kalendarza SOK był też bazarek zabawek czy wtorkowy seans kinowy dla dzieci.

Zapraszamy do obejrzenie fotorelacji z ostatnich dwóch tygodni letnich zajęć. Zdjęcia Wojtek Panow; Sokólski Ośrodek Kultury.

Agnieszka Kozakiewicz, SOK

Skip to content