Dużo atrakcji na spotkaniu w ramach „Lata z Biblioteką”

Ostatnie spotkanie z „Niezapomnianymi bajkami babuni” obfitowało nie tylko w słoneczną pogodę, ale także w dużą ilość atrakcji.

Lato z Biblioteką

Na początku mieliśmy okazję spotkać się z policjantkami z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. Starsza sierżant Paulina Olechno i młodsza aspirant Anna Olechowska opowiedziały dzieciom bajkę o Grzesiu i zasadach zachowania na drodze oraz przypomniały o tym jakie są i jak należy używać numerów alarmowych. Po części edukacyjnej przyszła kolej na zabawę z animatorką Anną Zatorską, która tym razem przeczytała baśń pt. „Nowe szaty cesarza”, a następnie w ciekawy sposób zachęciła dzieci do wspólnej zabawy.

Uczestnicy zajęć projektowali nowe szaty i bawili się na balu przebierańców. Dodatkową atrakcją była fotobudka, w której każdy mógł przez chwilę poczuć się jak tytułowy cesarz z baśni. Dzieci mogły także pobawić się mega klockami, pomalować bajkowe kolorowanki, odpocząć na kocyku z książkami w czytelni pod chmurką czy pokazać swoje zdolności plastyczne, prezentując prace w galerii malucha. Na zakończenie na uczestników czekały niespodzianki: słodki poczęstunek, balonowe miecze oraz dmuchańce.

„Lato z Biblioteką” jest organizowane dzięki środkom z Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi pozyskanych przez Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce na realizację projektu: „Niezapomniane bajki babuni”, który swym patronatem objęła Burmistrz Sokółki, Pani Ewa Kulikowska.

Pracownicy Oddziału dla Dzieci
Biblioteki Publicznej w Sokółce

Skip to content