Z życzeniami dla policjantów

Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk uczestniczył w obchodach Święta Policji, które odbyły się w piątek 22 lipca 2022 roku. Wydarzenie to zorganizowano w 103. rocznicę powstania Policji Państwowej. Była to okazja, by podziękować funkcjonariuszom i pracownikom policji za ich służbę, zaangażowanie oraz za trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom regionu. 55 policjantów sokólskiej komendy odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe.

Z życzeniami dla policjantów

Oficjalną uroczystość poprzedziły nabożeństwa w intencji funkcjonariuszy oraz ich rodzin. Rano odbyła się święta liturgia w Cerkwi pw. św. Aleksandra Newskiego w Sokółce, w południe msza święta w Kościele pw. św. Antoniego Padewskiego. Następnie uroczystości przeniosły się na plac przykościelny. Ceremonia miała charakter uroczystej zbiórki i rozpoczęła się złożeniem meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Sokółce Sławomirowi Kołakowskiemu przez dowódcę uroczystości.

Z okazji Święta Policji nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 55 sokólskich funkcjonariuszy. W korpusie oficerów starszych awanse przyznano 2 policjantom, w korpusie oficerów młodszych 1. W korpusie aspirantów awanse przyznano 23 funkcjonariuszom, podoficerów – 20, zaś szeregowych – 9. Przedterminowym awansem wyróżniono 14 policjantów. Awanse wręczyli Komendant Powiatowy Policji w w Sokółce Sławomir Kołakowski wraz z Wojewodą Podlaskim Bohdanem Paszkowskim.

Komendant Powiatowy Policji w Sokółce podczas przemowy podziękował policjantom za zaangażowanie i sumienne wykonywanie swoich obowiązków w służbie oraz wyraził słowa uznania za codzienny trud wkładany w służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu sokólskiego. Na zakończenie uroczystości głos zabrali: Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Wicestarosta Sokólski Jerzy Białomyzy, Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce Piotr Rygasiewicz, którzy również podziękowali policjantom za trud, jaki wkładają w realizację zadań służbowych. Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk przekazał na ręce Komendanta Sławomira Kołakowskiego dyplom z życzeniami oraz upominek od Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej.

Obecnie w sokólskiej komendzie służbę pełni 133 policjantów, w tym 30 kobiet. Zatrudnionych jest także 31 pracowników policji.

Opr. na podstawie portalu sokolka.policja.gov.pl
Fot.: D. Biziuk

 


Zobacz również

Skip to content