XVIII Turniej Szachowy o Puchar św. Krzysztofa

Turniej szachowy w Czeremsze

W niedzielę 24 lipca 2022 r. w Czeremsze odbył XVIII Turniej Szachowy o Puchar św. Krzysztofa.

Organizatorem była Parafia Królowej Polski w Czeremsze oraz Diecezjalne Duszpasterstwo Sportu Diecezji Drohiczyńskiej. Kierownikiem turnieju był Ks. mgr Krzysztof Domaraczeńko, sędzią Józef Flaziński.

Turniej odbył się na dystansie 7 rund z tempem gry 10 minut+5 sekund za posunięcie. Do gry w turnieju przystąpiło 40 szachistów m.in. z Warszawy, Białegostoku, Sokółki, Siedlec, Bielska Podlaskiego, Sarnaki i innych ośrodków.

Sokółkę reprezentowało 4 szachistów Akademii Sportów Umysłowych: Dziełak Czesław, Dziełak Aleksander, Sieniucz Michał i Matyjasek Emil. Nasi szachiści uzyskali wyniki:

  • Dziełak Aleksander 4 pkt i brązowy medal – junior
  • Sieniucz Michał 2 pkt miejsce VI – junior
  • Dziełak Czesław 4 pkt miejsce VIII-senior
  • Matyjasek Emil 2 pkt miejsce 12 – junior

Należy podkreślić bardzo dobrą organizację turnieju. Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki. Dostępny był bufet z napojami i ciastkami, zawodnicy skorzystali z obiadu ufundowanego przez organizatorów turnieju.

Składamy podziękowanie organizatorom za wspaniałą atmosferę podczas turnieju, sędziemu Józefowi Flazińskiemu za wzorowe prowadzenie turnieju. Dziękujemy rodzicom szachistów ASU Sokółka za umożliwienie startu w turnieju swoim małym szachistom w niedzielę wakacyjną. To świadczy o poważnym podejściem do gry waszych pociech w barwach naszego klubu.

Zarząd ASU Sokółka


Zobacz również

Skip to content