Podróż do krainy „Niezapomnianych bajek babuni”

Biblioteka Publiczna w Sokółce, jak co roku w czasie wakacji, zaprosiła swoich najmłodszych czytelników na zajęcia z cyklu „Lato z Biblioteką”. W pierwszym tygodniu w podróż do krainy „Niezapomnianych bajek babuni” zabrała nas Agencja Artystyczno-Animacyjna Anna Zatorska.

Lato z Biblioteką

W trakcie spotkania dzieci zostały przeniesione do wyjątkowego świata bajki „O rybaku i złotej rybce”. Każdy mógł wczuć się w rolę biednego rybaka, który stanął przed trudnym zadaniem wyboru trzech marzeń, które obiecała spełnić złota rybka. Baśń pozostawiła dzieci z refleksją pokazującą, jak zła w skutkach potrafi być chciwość.

Maluchy za zachętą animatorki wzięły udział w wielu kolorowych i kreatywnych zabawach. Było wspólne budowanie wędki, zabawa w kolory piłką olbrzymką oraz pociąg. Nie mogło zabraknąć również zabaw tanecznych i śpiewu znanych i lubianych utworów.

Na czytelników czekał również przygotowany przez panie bibliotekarki kącik zabawy. Można było tam odpocząć oglądając ulubione książeczki, kolorując obrazki, pobawić się pluszakami czy zbudować olbrzymią wieżę z klocków. Na zakończenie spotkania na uczestników czekał słodki poczęstunek.

„Lato z Biblioteką” jest organizowane dzięki środkom z Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi pozyskanych przez Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce na realizację projektu: „Niezapomniane bajki babuni”, który swym patronatem objęła Burmistrz Sokółki, Pani Ewa Kulikowska.

Pracownicy Oddziału dla Dzieci
Biblioteki Publicznej w Sokółce

Skip to content