ASU na XXII Polonijnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

Środa 29 czerwca 2022 r. była pracowita dla reprezentacji Akademii Sportów Umysłowych Sokółka. W tym dniu ambitnie walczyliśmy przy szachownicach na XXII Polonijnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły w Łomży.

Zdjęcie grupowe

W igrzyskach brało udział 113 szachistów z Polski, Czech, Białorusi i Ukrainy. Wzorową obsługę techniczną turnieju zapewniła Akademia Szachowa Sobocińscy z Łomży. Sędzią głównym był sędzia kl. I p. Sławomir Sobociński. Turniej rozegrano na dystansie 7 rund z czasem 30 minut na zawodnika.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja Andrzejewa 26,5 pkt a w rywalizacji zagranicznej zespół z Ukrainy. Reprezentacja ASU Sokółka klasyfikacji drużynowej zajęła II miejsce 26,0 pkt.

Biorąc pod uwagę, że mieliśmy reprezentantów tylko w 5 grupach turniejowych na 6 grup to wynik jest rewelacyjny.

Punkty do klasyfikacji drużynowej wnieśli szachiści po 1 z grupy turniejowej:
1. Dziełak Aleksander 7,0 pkt miejsce I, złoty medal
2. Kocisz Emilka 4,0 pkt miejsce II, srebrny medal
3. Supeł Sebastian pkt 5 II miejsce, srebrny medal
4. Supeł Weronika 6,0 pkt II miejsce, srebrny medal
5. Bielec Laura 4,0 pkt II miejsce, srebrny medal
Na podium stanęła też:
Płocharczyk Emilka 4,0 pkt III, brązowy medal
W sumie szachiści ASU Sokółka zdobyli 6 medali: 1 złoty, 4 srebrne i jeden brązowy.
Na wyróżnienie zasługują wyniki pozostałych szachistów naszego klubu:
Bulej Dawid 5 pkt z 7
Wieliczko Natalia 4 pkt
Stackiewicz Maja 3 pkt
Łukaszuk Filip 3 pkt
I rewelacyjny debiutant: Otoka Jan 3 pkt oraz V kategoria szachowa.

Dziękujemy organizatorom XXII Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej – Akademii Szachowej Sobocińscy za wzorową organizację i miłą atmosferę podczas turnieju. Wszyscy szachiści i opiekunowie zostali ugoszczeni obiadem, napojami. Każdy zawodnik otrzymał gratisowo koszulkę turniejową XXII Igrzysk Polonijnych. Dziękujemy rodzicom za dowiezienie szachistów i opiekę podczas turnieju.

Zarząd ASU Sokółka

Skip to content