ASU Sokółka na mistrzostwach w Suwałkach

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Szachach

W Suwałkach w dniach 17-19 czerwca 2022 r. odbyły się XXIV Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorek i Juniorów do lat 18 w Szachach.

Turniej rozegrano na dystansie 9 rund tempem 30 minut +30 sekund za posunięcie. Sędzią głównym był Prezes Podlaskiego Związku Szachowego p. Leszek Zega. Udział wzięło 9 klubów województwa podlaskiego.

Akademia Sportów Umysłowych Sokółka reprezentowana była przez młodych 7 szachistów:
Chłopcy do lat 8:
1. Dziełak Aleksander II miejsce – 8 pkt. Alek miał pecha, w I rundzie otrzymał pkt walkowerem co stawiało go w trudnej sytuacji w walce o pierwsze miejsce. Do zwycięscy stracił 0,5 pkt, nie przegrał żadnej partii w turnieju.
2. Bulej Dawid VII miejsce – 5 pkt. Uzyskał IV kategorię szachową. Był to jego debiut w MW który należy uznać za udany.
3. Łukaszuk Filip miejsce – 18. Debiut Filipa nie należał do udanych, nie mniej cenne doświadczenie turniejowe zdobył.
7. Supeł Weronika 10 miejsce – 1,5 pkt

Drużynowo klub ASU Sokółka uzyskał VII miejsce w klasyfikacji klubowej województwa podlaskiego. Najwięcej punktów dla klubu zdobyli szachiści z kl. 0-I co jest optymistyczne dla rozwoju szachowego klubu.

Udział w Mistrzostwach dofinansowano z środków Burmistrz Sokółki p. Ewy Kulikowskiej oraz rodziców szachistów. Dziękujemy rodzicom za opiekę nad szachistami podczas pobytu na turnieju.