Wycieczka do Łodzi uczniów SP w Starej Rozedrance

Baner z logówkami EFS

W dniach 2-3.06.2022 r. uczniowie  klas V, VII, VIII SP w Starej Rozedrance wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Łodzi w ramach realizowanego projektu: ”Nauczanie przez eksperymentowanie” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej – nr projektu: RPPD.09.01.00-20-0530/20  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś Priorytetowa IX. Rozwój lokalny, Działanie 9.1 Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Eksperymentowanie

Pierwszego dnia wzięli udział w zajęciach  edukacyjnych w łódzkim Eksperymentarium. Podczas pobytu w tym ciekawym miejscu uczniowie  pod kierunkiem przewodnika obejrzeli wystawę interaktywną, a następnie sami mogli odkryć niezwykły świat nauki. Kolejnym punktem wycieczki był udział uczniów w warsztatach – Kuchni molekularnej.  Podczas warsztatów dzieci miały okazję zagłębić się w tajniki nowoczesnej kuchni, która wykorzystuje wiedzę z dziedziny chemii i fizyki w gastronomii. Obejrzały ciekawy pokaz przygotowywania potraw z wykorzystaniem ciekłego azotu. Miały możliwość samodzielnego przygotowania i degustacji  sorbetów owocowych, lodów oraz pianek. Wszystkie desery były  widowiskowe i oczywiście smaczne.  Wieczorem wszyscy udali się na długi spacer ulicą Piotrkowską.

Drugi dzień wycieczki to wizyta w Bolimowskim  Parku Krajobrazowym. Typowo leśny Park oferuje wiele szlaków turystycznych. My przeszliśmy malowniczym szlakiem nad rzeką Rawką.

Wszyscy  z wycieczki  wrócili bardzo zadowoleni. Wyjazd  dostarczył wielu pozytywnych emocji i wrażeń.

SP w Starej Rozedrance


Zobacz również

Skip to content