„Tyzenhauz Fest” 29-31.07.2022 – relacja z przygotowań

Rozpoczęty w kwietniu 2022 projekt „Tyzenhauz Fest” prowadzony przez Sokólski Ośrodek Kultury, realizowany jest dzięki dotacji Fundacji PZU, kontynuuje swoje wielopłaszczyznowe działania.

Warsztaty

Grupa wolontariuszy działająca w projekcie, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele lokalnej branży gastronomicznej, turystycznej, artystycznej oraz miłośnicy ziemi sokólskiej spotykają się w podgrupach by tam ustalić najważniejsze założenia projektowe.

Wiemy już jakim szlakiem przebiegnie rajd rowerowy i co w trakcie wspólnej wycieczki zwiedzimy. Trwają również prace nad przedstawieniem teatralnym którego opiekunem jest zawodowy reżyser i aktor Dariusz Szada – Borzyszkowski.

Grupa wolontariuszy opracowuje też specjalne danie Tyzenhauza, której nazwy jeszcze nie zdradzimy. Warsztaty z poszukiwania owego dania prowadzi etnografka Aleksandra Pluta.

Architekta Jacek Minkiewicz, włączył się w działanie i pomaga nam w pracy nad logo “Tyzenhauz fest” Wszystko po to aby trzydniowy fest nie tylko zaskoczył swoją innowacyjnością ale również po to aby zainteresować wydarzeniem jak największą grupę mieszkańców i turystów.

My działamy i już nie możemy się doczekać efektu wspólnej pracy. Przed nami kolejne spotkania i praca, praca, praca by „Tyzenhauz Fest” stał się jedną z największych atrakcji naszego miasteczka.

Projekt realizowany z dotacji Fundacji PZU.

(SN) SOK, fot. Wojciech Panow


Zobacz również

Skip to content