Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniach 6-7 czerwca 2022 r. w Białymstoku odbył się Finał Krajowy XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych w wieku 10-12 lat.

Na tym etapie rywalizowały drużyny z każdego województwa. Województwo podlaskie reprezentowała drużyna ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi  nr 2 w Sokółce w składzie: Mikołaj Turko, Zuzanna Bubieniec, Szymon Kułak, Emilia Cichowlas.

Zawodnicy swoją wiedzę i umiejętności sprawdzali w konkurencjach teoretycznych ( test wiedzy i test skrzyżowań ) a także w konkurencjach praktycznych: jazda rowerem po miasteczku ruchy drogowego, jazda rowerem po torze przeszkód, pierwsza pomoc przedmedyczna. Aby uczestniczyć w Finale Ogólnopolskim zawodnicy musieli wygrać etap powiatowy i etap wojewódzki, w którym brało udział 16 najlepszych drużyn z każdego powiatu województwa podlaskiego.

Organizatorem Finału Krajowego był PZM Białystok, Komenda Główna Policji oraz Szkoła Podstawowa nr 12 w Białymstoku. Drużyny przez dwa dni rywalizowały w konkurencjach turniejowych oraz miały możliwość uczestniczyć w wycieczce, zwiedzając zabytki Białegostoku.

Drużyna ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce zajęła 12 miejsce w Polsce. Opiekunami drużyny były Dorota Romanowicz oraz Teresa Nietupska.

(TN) SP2


Zobacz również

Skip to content