Obowiązek złożenia deklaracji źródeł ciepła i spalania paliw

Burmistrz Sokółki, przypomina o obowiązku składania deklaracji o źródłach ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Każdy właściciel lub zarządca budynku (mieszkalnego lub niemieszkalnego) ma ustawowy obowiązek złożyć odpowiednią deklarację do 30 czerwca 2022 r.

Deklarację można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu, żeby to zrobić musisz posiadać profil zaufany, podpis elektroniczny albo e-dowód.

Ulotka CEEB

Wejdź na stronę https://ceeb.gov.pl, > wybierz przycisk “Zaloguj się przez login.gov.pl, aby złożyć deklarację” > wypełnij deklarację i wyślij.

Deklarację można również złożyć w wersji papierowej w siedzibie Urzędu Miejskiego w Sokółce (druki dostępne są na parterze budynku Urzędu oraz na stronie internetowej https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow

Złożenie deklaracji jest obowiązkowe, jeżeli dom posiada źródło ciepła i spalania paliw kiedykolwiek uruchomione przed 1 lipca 2021 r. – na złożenie deklaracji jest 12 miesięcy. Jeżeli źródło ciepła lub spalania paliw zostanie uruchomione po 1 lipca 2021 r. deklarację należy złożyć w terminie 14 dni.

Wszelkich informacji udzielają pracownicy Referatu Ochrony Środowiska (pokój nr 105) w godzinach: poniedziałek, środa, czwartek, piątek w godzinach 7:30-15:30, wtorek w godzinach 8:00-16:00 lub pod nr telefonu 085 711 09 09.

(KJ)


Zobacz również