Uczniowie poznają Polskę

W dniach 11–13 maja 2022 r. uczniowie klas V – VIII Szkoły Podstawowej w Starej Rozedrance uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej, w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

W pierwszym dniu trzydniowej wycieczki 28-osobowa grupa z czterema opiekunkami zwiedziła Westerplatte, Gdańsk – stare miasto w zasięgu obwarowań z XVII w. oraz Plac Solidarności przy Stoczni Gdańskiej, gdzie młodzież poznała historię narodzin Solidarności oraz wydarzenia Grudnia 70.

Następnego dnia uczestnicy wycieczki poznawali cuda przyrody na polskim wybrzeżu w Słowińskim Parku Narodowym. Największym wyzwaniem było pokonanie kilkukilometrowego odcinka wydm. Mimo wielkiego wysiłku ta część wycieczki okazała się największą atrakcją. Na zakończenie dnia zwiedzano Łebę i port u ujścia rzeki Łeby.

Trzeciego dnia młodzież zwiedzała Gdynię, w tym statek szkoleniowy Dar Pomorza oraz zamek krzyżacki w Malborku – jednej z największych twierdz średniowiecznych w Europie i jednocześnie obiektu wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Uczestnicy wycieczki zakwaterowani byli we Władysławowie w hotelu, znajdującym się zaledwie 300 m od plaży, po której co wieczór odbywali spacery i podziwiali piękno zachodów słońca nad polskim morzem.

SP w Starej Rozedrance

Skip to content