Warsztaty taneczne dla dzieci z Ukrainy

10 maja w Przedszkolu Nr 5 w Sokółce odbyły się już drugie warsztaty z cyklu spotkań, których inicjatorką jest instruktorka zajęć tanecznych dla dzieci i dorosłych, pani Edyta Sidorowicz. Warsztaty mają na celu integrację dzieci z Ukrainy, uczęszczających do przedszkola lub mieszkających w Sokółce, z innymi wychowankami przedszkola.

Zdjęcie grupowe

W przygotowanych zajęciach uczestniczyły również mamy. Miały one okazję podczas tańca wyrzucić z siebie nagromadzone emocje, porozciągać się i wyciszyć. Wysiłek i zmęczenie łączyły się z radością. Również dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach ruchowych z muzyką, tańczyły, a na koniec wyciszały się. Każdemu spotkaniu towarzyszyły zabawy sensoryczne, z których największą popularnością cieszył się suchy basen.

Pierwsze spotkanie w kwietniu odbyło się pod nazwą „Warsztaty artystyczne” i wiązało się z nadchodzącymi świętami wielkanocnymi. Uczestnicy spotkania mogli wykonać sensoryczne pocztówki i pisanki, wykorzystując przeróżne faktury i materiały.

Majowe „Warsztaty badawcze” skupiły się na eksperymentach. Dzieci mieszały mikstury, dozowały ciecze, doprowadzały do wybuchu wulkanu, świetnie się przy tym bawiąc.

Czerwcowe spotkanie „Kolorowe kubeczki” wprowadzi nas w świat programowania i kodowania. Towarzyszyć im będą jak zwykle tańce i zabawy sensoryczne. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.

Wolontariusze dbają o oprawę każdego spotkania – zawsze towarzyszą nam przekąski czy wypieki, kawa, herbata i słodkości. Miejsce spotkań jest pięknie przystrojone. Witamy gości napisami w języku polskim i ukraińskim. Nasze spotkania cieszą się popularnością i rodzice z dziećmi bardzo chętnie w nich uczestniczą.

Lucyna Śliżewska
Koordynator Klubu Wolontariusza „Voluntary Five”
w Przedszkolu Nr 5 w Sokółce

Skip to content