Cztery medale w Mistrzostwach Polski Juniorów

Mistrzostwa Polski Juniorów w Bilard 2022, które były rozgrywane przez 5 dni majowego weekendu w Łódzkim Klubie FRAME, to najważniejsza rywalizacja najmłodszych polskich bilardzistów.

Cztery medale Sokółczan!

Zawodnicy rywalizują w czterech konkurencjach bilardowych: 8 bil, 9 bil, 10 bil oraz 14.1 z podziałem na 2 kategorie wiekowe: juniorzy młodsi i starsi. Prawo udziału w mistrzostwach otrzymała najlepsza 32-ka wśród młodszych i 16-ka wśród starszych, wyłoniona w turniejach Grand Prix Polski 2021. Wśród zakwalifikowanych znalazło się 4 zawodników LP Metal Fach Pool Bilard Sokółka.

Karol Zielenkiewicz i Szymon Miroń – juniorzy starsi oraz Maciek Białous i Tomasz Górski w kategorii juniorów młodszych. Karol i Szymon rywalizowali we wszystkich konkurencjach czyli ; 8bil, 9bil, 10bil oraz 14.1. Tomek Górski zagrał w 3 konkurencjach: 9 bil, 10 bil oraz 14.1, Maciek natomiast w 2 odmianach 9 i10 bil. Cała czwórka zagrała również w turnieju drużynowym, w konkurencji zespołowej nie ma podziału na kategorie wiekowe więc nasi młodsi i starsi tworzyli jeden zespół. Świetny występ odnotował Tomek Górski zdobywając złoty medal i tytuł Mistrz Polski w „10-kę”, bardzo dobrą dyspozycję zaprezentował Karol Zielenkiewicz, dwukrotnie stanął na podium zdobywając brązowe medale w 8kę i 10kę.

Brązowy medal wywalczyliśmy również drużynowo. W naszym zespole „LP Metal Fach Pool Bilard Sokółka”, wystąpili wszyscy nasi juniorzy, tak więc cała czwórka wróciła z najważniejszej krajowej imprezy z medalami. Dobrze ocenić trzeba występy indywidualne Szymona i Maćka, Szymon zajął 7 miejsce w 8 bil i 9 miejsce w 14.1. Maciek mimo debiutu w tak dużej imprezie rozegrał kilka ważnych pojedynków, odnosząc również zwycięstwo, ale najcenniejsze jest zdobyte doświadczenia, którego Maćkowi na początku jego startów na pewno brakuje.

Serdecznie gratulujemy i wierzymy, że najmłodsi bilardziści przysporzą jeszcze wielu dobrych emocji związanych z ich sukcesami.

Lech Piekarski
Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe


Zobacz również

Skip to content