Dzieci z całego województwa tańczyły w Sokółce

Turniej Tańca o Puchar Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej odbył się w sobotę 7 maja 2022 roku w SP nr 2 w Sokółce. Organizacji wydarzenia podjął się Sokólski Ośrodek Kultury, który od lat współpracuje ze Studiem Tańca Kadryl z Białegostoku.

Z zajęć tanecznych, każdego tygodnia korzysta ok 70 dzieci w wieku od 4 lat. Również Ci najmłodsi mieli szansę wziąć udział w zawodach i poradzili sobie doskonale.

Turniej tańca w Sokółce

W sokólskim turnieju zatańczyły dzieci z niemal całego województwa podlaskiego. Oprócz Sokółki reprezentowanej przez 60 tancerzy przyjechali tancerze z Łap, Grajewa, Chroszczy i Białegostoku. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach tj. soliści, pary, zespoły (taniec towarzyski, freestyle). Zmagania oceniane były przez 5 sędziów – zawodowych tancerzy.

Turniej rozpoczął się mini koncertem dziecięcego zespołu wokalnego Sokólskiego Ośrodka Kultury „Złote Nutki” prowadzonego przez instruktora Michała Gieniusza. Uroczystego otwarcia dokonał zastępca Burmistrza Sokółki – Adam Kowalczuk, życząc powodzenia wszystkim tancerzom. Wyraził też nadzieję, że taki turniej na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Sokółki. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Sokółce – Maria Andrzejewska z zadowoleniem podkreślała, że budynek szkolny wypełniają uśmiechnięte, szczęśliwe dzieci, które podjęły trud wali o nagrody w dziedzinie tańca. Agnieszka Kozakiewicz reprezentująca Sokólski Ośrodek Kultury z dumą podkreśliła, że dobra współpraca ze Szkoła Tańca Kadryl owocuje organizacją turnieju, a na co dzień zaspokaja potrzebę rozwoju dzieci z Sokółki w dziedzinie tańca i otwiera drogę do wspaniałej przygody z tą dziedziną sztuki. Prowadzący turniej – Gracjan Konstantynowicz miał bardzo ciepły stosunek do wszystkich zawodników. Jego serdeczność kruszyła największe leki, obawy i stres tancerzy.

Dziesiątki medali, statuetek, pucharów i prawie 300 dyplomów zostało wręczonych turniejowym zawodnikom. Kroki, kroczki, obroty i podskoki oceniane były przez jury a oklaskiwane i podziwiane przez rodziców, bliskich i sympatyków tańca. Czas wolny mogli oni spędzić przy stoisku reklamowym Sokólskiego Ośrodka Kultury, zapoznać się z ofertą turystyczno – rozrywkową regionu.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w turnieju i gratulujemy medali! Wytańczone walce i rock&roll’e z pewnością zachwyciły obserwatorów! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Sokólski Ośrodek Kultury, fot. Wojciech Panow


Zobacz również

Skip to content