Turniej wiedzy pożarniczej rozstrzygnięty

21 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce, pod patronatem Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej, odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Zdjęcie grupowe

Celem turnieju było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Turniej przygotowali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce: Małgorzata Sawicka, Alicja Chancewicz, Krzysztof Kosacki. Do turnieju zgłosiło się 24 uczniów, których przygotowywali opiekunowie: Małgorzata Sawicka, Alicja Chancewicz (SP nr 1 w Sokółce), Katarzyna Szerszeń (SP nr 2 w Sokółce), Katarzyna Chociej (SP nr 3 w Sokółce), Wioletta Ciostek (SP w Boguszach), Piotr Zaręba (SP w Starej Kamionce).

W kategorii klas I-IV:

  • I miejsce zajął Paweł Łowczecki uczeń Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce,
  • II miejsce zajął Jakub Krawiel uczeń Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce,
  • III miejsce zajął Michał Taudul uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce.

W kategorii klas V-VIII:

  • I miejsce zajęła Monika Malicka uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce,
  • II miejsce zajął Jakub Piekarski uczeń Szkoły Podstawowej w Boguszach,
  • III miejsce zajęła Natalia Domin uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce.

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Sokółki Ewę Kulikowską. Po turnieju był również słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorów. Nagrodzeni uczniowie reprezentować będą Gminę Sokółka w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 29 kwietnia 2022 r.

Anna Żemajduk
Referat Oświaty

Skip to content