Wielkanocne warsztaty w Muzeum Ziemi Sokólskiej

Tradycyjnie przed świętami placówka SOK – Muzeum Ziemi Sokólskiej zaprosiła przedszkolaki i młodsze klasy ze szkół podstawowych na opowieść o tradycjach wielkanocnych. W związku z dużym zainteresowaniem spotkania w tematyce świątecznej odbywały się już od 15 marca 2022 r. Ostatnia grupa dzieci brała udział w warsztatach muzealnych 13 kwietnia 2022 r.

Z oferty edukacyjnej muzeum skorzystały wszystkie przedszkola sokólskie a także licznie uczniowie szkół podstawowych (szczególnie SP nr 1), w zajęciach wzięła udział także grupa ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego w Sokółce. Oprócz Sokółki, muzeum odwiedziły grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Babikach oraz Starej Kamionki.

Uczestnicy zajęć mieli średnio od 6 do 10 lat, dlatego i rozmowę o tradycjach wielkanocnych i warsztaty starano dopasować do każdej z grup indywidualnie.

Przez prawie miesiąc w muzeum dzieci tworzyły przy okazji poznawania tradycji wielkanocnych różne prace w tematyce plastyki obrzędowej związanej z czasem świątecznym: głównie były to palemki, ale także: pisanki, kwiatki z bibuły.

Edyta Wiśniewska, SOK
Zdjęcia: W. Panow


Zobacz również

Skip to content