Andrzeja Mellera opowieści o Wietnamie

W piątkowe popołudnie, 18 marca 2022 roku, za sprawą podróżnika i korespondenta wojennego Andrzeja Mellera, w Sokólskim Ośrodku Kultury przeniesiono się do Krainy Smoka.

Spotkanie z Andrzejem Mellerem

Autor “Czołem nie ma hien. Wietnam jakiego nie znacie” przeniósł uczestników spotkania do kraju, gdzie:
dwuślady to najlepsze środki lokomocji, na których przewieźć można absolutnie wszystko,
kawę pije się tylko “na lodzie”,
każde słowo ma ok 5 znaczeń,
a mieszkańcy mimo, że praktycznie nie zdejmują z głów kasków,
to uwielbiają pielęgnację włosów i zawsze są idealnie ostrzyżeni.

Andrzej Meller w swojej opowieści o Wietnamie, znakomicie oddał codzienne życie Wietnamczyków, a jego naturalna ciekawość świata i otwartość do ludzi sprawiła, że opowieść słuchało się z ogromną przyjemnością. Zapraszamy do lektury książki “Czołem nie ma hien. Wietnam jakiego nie znacie”, książki którą czyta się przysłowiowym “jednym tchem”.

Andrzej Meller, urodził się w 1976 w Warszawie. Z wykształcenia antropolog kultury. Reporter, korespondent wojenny, pisarz. Wiele lat spędził w Azji skąd pisał reportaże dla polskich mediów. Pracował między innymi w czasie konfliktów zbrojnych w Gruzji, na Sri Lance, w Afganistanie i Libii. Był gospodarzem programu „Prepersi gotowi na wszystko” na Fokus TV. Owocem podróży reporterskich są książki: „Miraż. Trzy lata w Azji”, „Zenga, zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki” o wojnie domowej w Libii i „Czołem, nie ma hien. Wietnam jakiego nie znacie”. W maju 2022 roku w wydawnictwie ZNAK wychodzi jego nowa książka napisana wspólnie z żoną pt. „Kamperem do Kabulu”.

Zdjęcia: Krzysztof Frejus
Oprawa techniczna: Robert Czerski
Prowadzenie: Sylwia Nowakowska

Sylwia Nowakowska, SOK

Skip to content