Zaproszenie na promocję książki Piotra Zygmunta

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na promocję książki Piotra Zygmunta pt. „Dotyka… Poderwać gęsią skórkę do lotu”. Spotkanie odbędzie się 25 marca (piątek), o godzinie 17:00 w czytelni biblioteki, os. Centrum 21.

Plakat

To druga po „Nawiści” powieść autora. Obydwie cieszą się pozytywnym odbiorem czytelnika i recenzentów. Obie również otrzymały wiele nominacji. „Dotyka… Poderwać skórkę do lotu” została nominowana do Złotego Kościeja 2021 w dwóch kategoriach: Fantastyka Roku i Okładka Roku.

W uniwersum “Dotyka…” mamy do czynienia z post apokaliptyczną wizją przyszłości. Świat ten, pogrążony w piachu i pyle, zapomniał o wszystkim co to jest postęp, nauka, elektryfikacja. Tutaj człowiek powraca do korzeni, do początków. Musi nauczyć się wszystkiego od nowa, a przede wszystkim zacząć używać dłoni, które zastąpione były przez elektronikę. Teraz dla młodych nie ma niczego cenniejszego, niż wiedza starych i aby żyć dalej muszą skorzystać z ich umiejętności (za Paulina Wu).

Piotr Zygmunt na co dzień jest wykładowcą marketingu, teorii reklamy i case studies w Instytucie Promocji oraz kreatywnym w największych polskich agencjach reklamowych (Leo Burnett, Grey, DDB). Natomiast w zaciszu domowym jest pisarzem. Warsztat pisarski poznawał w obszarze opowiadania pod kierunkiem Marka Nowakowskiego i Piotra Wojciechowskiego, reportażu pod opieką Marka Millera i dramatu pod czujnym okiem Tadeusza Słobodzianka. Debiutował w Magazynie krótkich form literackich „Opowieści”, Nr 2, wrzesień 2006. Ponadto jest autorem opowiadań : „Czas naglić”, „C2£0W1€K”, „Rozjuszona cisza (czyli postaraj się dotrwać do końca)”,’ „Temat: (bez tematu)”, „Jezu kochany, ale ja chciałam tu sprzątać tylko”, „Po datek”, „We własne ręce”, „Poświęcim”, „(Bonus text)”.

(KB)


Zobacz również