Udział szachistów ASU Sokółka w turnieju w Zambrowie

W niedzielę, 20 marca 2022 r. 105 miłośników królewskiej gry w wieku od lat 6 do 48 spotkało się przy szachownicach w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie na VI Otwartym Turnieju Szachowym O Puchar Burmistrza Miasta Zambrów.

Zdjęcie grupowe

Turniej rozgrywano w tempie szachów szybkich 10+5 sekund za posunięcie na dystansie 7 rund. Zawody sprawnie przeprowadziła ekipa sędziowska Akademii Szachowej Sobocińscy pod kierownictwem sędziego głównego Magdaleny Sobocińskiej.

W turnieju wzięli udział Szachiści Akademii Sportów Umysłowych Sokółka. Dla najmłodszych szachistów naszego klubu turniej był ostatnim sprawdzianem formy przed mistrzostwami województwa podlaskiego do lat 7 i 8 w przyszły weekend w Białymstoku. Wyniki osiągnięte w turnieju są zadowalające i z umiarkowanym optymizmem oczekujemy startu w Białymstoku.

Miejsca Szachistów ASU Sokółka w poszczególnych kategoriach wiekowych:
Dziewczęta D16: II miejsce Weronika Supeł – 5 pkt
Dziewczęta D10: III miejsce Emilia Kocisz – 3 pkt
Chłopcy C13: III miejsce Sebastian Supeł – 4 pkt
Chłopcy D10: III miejsce Aleksander Dziełak – 4,5 pkt

Wiktor Nasuta – 3 pkt
Jan Hołowieszko – 3pkt
Filip Łukaszuk (6 lat) – 2 pkt
Dawid Bulej (6 lat) – 2 pkt

Szachiści zostali udekorowani medalami i dyplomami. Wszyscy w dobrych humorach z poczuciem dobrze rozegranego turnieju wracali do domów pod opieką rodziców. Szczególnie najmłodsi szachiści był zadowoleni z pokonania bariery stresu w pojedynkach z wiele starszymi i doświadczonymi zawodnikami.

Dziękujemy rodzicom za umożliwienie udziału swoim pociechom w tak dużym turnieju. To było cenne doświadczenie dla nich i na pewno zaprocentuje dobrymi wynikami w dalszej karierze szachowej.

Zarząd ASU Sokółka

Skip to content