Spotkanie z Andrzejem Mellerem

Niedzielne popołudnie 27 lutego 2022 roku upłynęło w Sokólskim Ośrodku Kultury pod znakiem dalekich podróży i wydarzeń politycznych okresu 2008-2011. Wszystko za sprawą dziennikarza i reportera Andrzeja Mellera, który opowiedział o swoich podróżach, te natomiast stały się kanwą książki “Miraż. Trzy lata w Azji”.

W trakcie spotkania usłyszeliśmy o wydarzeniach z “pierwszej ręki” o:

  • wojnie w Osetii Południowej w 2008 r.,
  • wyborach prezydenckich w Azerbejdżanie w 2008 r.,
  • reakcji Irakijczyków na wybory prezydenckie w USA,
  • zamachu w Mumbaju,
  • ofensywie na Sri Lance 2008-2009 t.,
  • wyborach prezydenckich w Afganistanie w 2009 r.,
  • życiu codziennym mieszkańców Indii i problemów z jakimi spotyka się tamtejsza ludności.

… i wiele wiele innych, a wszystko opatrzone prezentacją fotograficzną. Spotkanie otworzyło cykl wydarzeń z podróżnikiem Andrzejem Mellerem, na które serdecznie zapraszamy.

Andrzej Meller – z wykształcenia antropolog kultury, z zawodu reporter, z pasji podróżnik. Od 17 roku życia w drodze. Swoje wędrówki rozpoczął od Syberii i rosyjskiego Dalekiego Wschodu. Przez lata pisał reportaże i pracował jako korespondent wojenny na Kaukazie, w Indiach, Iranie, Afganistanie, Sri Lance, Azji Południowo Wschodniej i arabskiej wiośnie w Afryce Północnej. Specjalizuje się w tematyce blisko- i środkowowschodniej. Stale współpracuje z “Tygodnikiem Powszechnym”. Publikował również m.in. w magazynach National Geographic Polska i Kontynenty. Pisze również do portalu internetowego Onet.pl Prezenter programu „Prepersi – gotowi na wszystko”, który emitowany był w Programie Fokus TV w 2015 roku. Autor książek: „Miraż. Trzy lata w Azji”, „Zenga Zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki”, „Czołem, nie ma hien. Wietnam jakiego nie znacie”.

Książka “Miraż. Trzy lata w Azji” jest dostępna w Punkcie Informacji Turystycznej w Sokółce.

Fot. Wojtek Panow Wzgórza Sokólskie
Nagłośnienie: Robert Czerski
Prowadzenie: Sylwia Nowakowska

Sylwia Nowakowska
Sokólski Ośrodek kultury


Zobacz również