Wspomnienia zapisane w zeszytach

Wspomnienia zapisane w zeszytach

4 marca 2022 r. (piątek) o godz. 17:00 odbędzie się promocja książki Stanisława Sańko w siedzibie Sokólskiego Ośrodka Kultury – w Kamienicy Tyzenhauza (ul. Piłsudskiego 1).

Sanisław Sańko (1924-2008) przez całe życie mieszkał na podlaskiej wsi Sokolany (powiat sokólski), uprawiając ziemię, a w wieku 77 lat zaczął spisywać dzieje mieszkańców Sokolan oraz losy własnej rodziny. Przez kilka lat regularnie notował swoje wspomnienia w zeszytach, które następnie opracował jego syn – Czesław Sańko.

Publikacja “Wspomnienia zapisane w zeszytach” S. Sańko sięgają chronologią czasów zaborów – informacji pochodzących z opowieści osób starszych, by przenieść czytelników w okres międzywojenny i dalej w czas okupacji niemieckiej i radzieckiej. Wspomnieniom wojennym poświęca autor bardzo dużą część swojej książki. Znajdziemy tu relację świadka historii, który opisuje swojej rodzinne strony i ich dzieje z prostotą i mądrością człowieka doświadczonego przez wojnę i podobnie jak jego sąsiedzi z trudem odbudowującego się w czasach powojennych. Jest to opowieść traktująca również o dziejach chóru parafialnego w Sokolanach i w końcu dziejach samej parafii.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Po spotkaniu będzie można zakupić publikację (cena egzemplarza – 35 zł).

Edyta Wiśniewska


Zobacz również