Kobiety – malarska wystawa prac Magdaleny Talmon

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy „Kobiety – malarska wystawa prac Magdaleny Talmon” do sali wystawienniczej Kamienicy Tyzenhauza przy ul. Piłsudskiego1, w sobotę 5 marca 2022 r., o godz. 15.00.

„Czyż nie tym właśnie jest kobieta: magicznym połączeniem różnic?” – Phyllis Christine Cast I taka jest wystawa pt. „Kobiety” malarki Magdaleny Talmon, która w swych pracach prezentuje kalejdoskop portretów kobiecych, a każdy z nich przedstawia inną kobiecą twarz. Jaką ? To trzeba zobaczyć na własne oczy.

Plakat

Magdalena Talmon – absolwentka Liceum Plastycznego w Supraślu, Policealnego Studium Plastycznego w Białymstoku, Multimedialnej Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu, Policealnego Studium Ikonograficznego w Bielsku Podlaskim. Policealnego Studium Plastycznego w Białymstoku ACE Power English Upper Intermediate QLD Australia. Wydział Prawa. Współorganizatorka Galerii Świetlik w Sobolewie, happeningu „Sztuka na podwórku”, „Niedzielne spotkania ze sztuką” w latach 2010 -2013 r.

Organizatorka różnego rodzaju działań warsztatowych, artystycznych na terenie województwa podlaskiego. Uczestniczka Przeglądu Amatorskiej Twórczości Plastycznej Województwa Podlaskiego w latach 2012 i 2014r. Interdyscyplinarnych Warsztatów Artystycznych w Gorzowie Wielkopolskim oraz warsztatów „Poszerzenie pola-nowe przestrzenie dla kreatywnych” organizowanych przez Laboratorium Edukacji Twórczej CSW w Warszawie.

Uczestniczka plenerów artystycznych organizowanych przez Białostockie Towarzystwo Sztuk Pięknych, gminę Korycin, Sokółka, Malinówka, Łapy. Zaprojektowała mural ” Matka Natura” w 2017 r. oraz „Matka Natura – Biała” w 2018 r, w ramach Stowarzyszenia Kreatywne Podlasie , jak również Festiwalu Światła i Sztuki ulicy Lumo Bjalistoko. Ma na swoim koncie 24 wystawy indywidualne i 7 wystaw zbiorowych.

Obecnie instruktorka plastyki, prowadzi zajęcia w Pokojach Prac Twórczych w PIK-u w Białymstoku.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Sylwia Nowakowska, SOK

Skip to content