VII Festiwal Szachowy „Wąsewska Wieża”

W dniach 12-13 lutego 2022 r. w Wąsewie woj. Mazowieckie, Szachiści Akademii Sportów Umysłowych Sokółka wzięli udział w VII Festiwalu Szachowym „Wąsewska Wieża”.

VII Festiwal Szachowy „Wąsewska Wieża”

W turnieju brało ok. 80 szachistów z miejscowości: Wąsewo, Ostrowi Mazowieckiej, Łomży, Białegostoku, Warszawy, Ostrołęki, Grajewo, Siedlec, Małkini Górnej, Czyżewa, Ciechanowca, Sokółki, Andrzejewa i innych miejscowości.

W ramach festiwalu rozegrano trzy turnieje klasyfikacyjne. Sędzia główny p. Sławomir Sobociński wraz z ekipą techniczną Akademii Szachowej Sobocińscy czuwał nad sprawnym przebiegiem festiwalu.

W festiwalu wzięli udział szachiści Akademii Sportów Umysłowych Sokółka:
1. Laura Bielec- w turnieju grupy B II miejsce, a w kategorii kobiet I miejsce.
2. Dziełak Aleksander – w turnieju grupy w kategorii chłopców do lat 10 – III miejsce.
3. Bielec Andrzej – w turnieju C zdobywa V kategorię szachową.
4, Dziełak Czesław

Uczestnicy podkreślali wzorową organizację turnieju przez gospodarzy gminy Wąsewo. To dzięki ich staraniom i organizacji festiwalu szachiści spędzili zawody w przyjemnej, rodzinnej atmosferze i sportowej rywalizacji. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe upominki z turnieju, a w przerwie pomiędzy partiami mogli posilić się kanapkami, pączkami i ciepłym napojem.

Prezes ASU Sokółka J. Bochenko dziękuje rodzicom i ich pociechom za godne reprezentowanie Gminy i Powiatu sokólskiego na festiwalu szachowym „Wąsewska Wieża”.

J. Bochenko

Skip to content