Zaproszenie na wystawę fotografii

Plakat

Od 4 lutego (piątek) 2022 r. w Kamienicy Tyzenhauza Sokólskiego Ośrodka Kultury (ul. Piłsudskiego 1) można będzie wybrać się na nową wystawę czasową “Duchowość Podlasia”. Na podróż do lasu, na nadbiebrzańskie bagna, do rzeki, o bladym świcie i złotej godzinie, wybierzemy się z autorem zdjęć prezentowanych na wystawie – Łukaszem Horoszko.

Obok pięknych fotografii wystawa będzie wzbogacona jego płaskorzeźbami, uzupełniają ją także wiersze Edwardy Guzowskiej i Krystyny Gudel, rzeźby Czesława Karpa, Marka Szyszko oraz eksponaty nawiązujące do tematu ze zbiorów Centrum Trzech Kultur w Suchowoli – instytucji współorganizującej wydarzenie.

Gościem na wernisażu 4 lutego (piątek) o godz. 17:00 będzie, oprócz autora pięknych i nastrojowych zdjęć – Łukasza Horoszko, także pomysłodawca ekspozycji – Dawid Gudel z Centrum Trzech Kultur.

Wystawa “Duchowość Podlasia” będzie czynna w godzinach pracy Punktu Informacji Turystycznej, tj. 8.00-16.00 od poniedziałku do piątku do końca lutego 2022 r. Wstęp bezpłatny.

Łukasz Horoszko jest młodym twórcą z Suchowoli, który pochwalić się już może kilkoma wystawami zbiorowymi (pokonkursowymi) oraz indywidualnymi na swoim kącie (wystawy m.in. w Suchowoli, Sokółce, Białymstoku,
Hajnówce, Olsztynie). Prowadzi popularny fanpage na Facebooku “Obrazki z Podlasia Łukasz Horoszko” (ponad 5 tysięcy obserwujących). Jest laureatem kilku nagród i wyróżnień, m.in. otrzymał w latach ostatnich:

  • Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w XXI Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym “Pejzaż Polski” (2021)
  • II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Podlaskie. Zasilane wspomnieniami” (2021) organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
  • Otrzymał Wyróżnienie w 17. edycji konkursu fotograficznego “Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa”
  • I nagrodę w konkursie “Zielone spojrzenie” – w ramach projektu „Zielone spojrzenie- promocja chronionych obiektów przyrodniczych powiatu sokólskiego i rejonu grodzieńskiego” (2021) organizowanym przez
    Gminę Sokółka
  • I nagrodę w konkursie “Twarze Kresów” (2021) organizowanym przez Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku.

Temat jego twórczości to rodzimy krajobraz, zachwyt naturą, jej pięknem.

SOK


Zobacz również