W Starej Kamionce obchodzono Światowy Dzień Logiki

14 stycznia 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy Niemeńskiej w Starej Kamionce obchodzili Światowy Dzień Logiki (World Logic Day, WLD).

Światowy Dzień Logiki

Uczniowie rozwiązywali łamigłówki zaczerpnięte ze stron internetowych (np. Zabawy z Archimedesem, Ekspedycja matematyczna, TECHPEDIA) oraz wykorzystując pomoce dydaktyczne np. Punktowce, Przekładanki (zapałczana arytmetyka), Głowołamacze, Pusy czy memory.

WLD to międzynarodowa inicjatywa, która została ustanowiona w 2019 roku przez UNESCO oraz International Council for Philosophy and Human Sciences. Wydarzenie obchodzone jest 14 stycznia, w rocznicę urodzin Alfreda Tarskiego (1901-1983) i rocznicę śmierci Kurta Gödla (1906-1978), uczonych uznawanych za jednych z najważniejszych przedstawicieli logiki w historii.

Logiczne myślenie to umiejętność analizowania i wyciągania trafnych wniosków oraz dostrzeganie związków przyczynowo-skutkowych, jednocześnie jest niezależna od stopnia posiadanej wiedzy teoretycznej. Przygotowane zagadki i łamigłówki połączyły naukę z dobrą zabawą, która jest podstawową aktywnością każdego dziecka!

Gratulujemy wszystkim za podjęcie wyzwania.

SP Starej Kamionce


Zobacz również

Skip to content