Świetne wyniki Dominika Zająca w Mistrzostwach Polski

Najlepsi polscy bilardziści zakończyli sezon 2021 najważniejszą krają rywalizacją czyli Mistrzostwami Polski.

Prawo gry w krajowym Champinacie uzyskało 32 najlepszych zawodników sezonu, wśród nich mieliśmy bilardzistów reprezentujących Sokółkę z Klubu Bilardowego LP Metal Fach: Huberta Łopotko, Grzegorza Lasotę oraz Dominika Zająca. Mistrzostwa Polski rozegrano w hotelu Bińkowski w Kielcach.

Świetny wynik odnotował Dominik Zając zdobywając brązowy medal w odmianę 9 bil i odnotowując wysokie lokaty w 8kę i 10kę, odpowiednio 13 i 5 miejsce. Pozwoliło to Dominikowi awansować ostatecznie na 2 pozycję krajowego rankingu 2021 i zapewniło prawo reprezentowania Polski w Mistrzostwach Europy 2022 oraz Pucharze Europy.

Dominik to bardzo doświadczony zawodnik, wielokrotnie stawał na podium turniejów najwyższej rangi w kraju, a także międzynarodowych. Jednak tak równą formę przez cały sezon udało mu się utrzymać po raz pierwszy.

Świetna dyspozycja Dominika na pewno bardzo przyczyniła się wysokiej pozycji Drużyny Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka w Polskiej Ekstraklasie Bilardowej, zespół w składzie Dominik Zając, Konrad Piekarski, Hubert Łopotko, Karol Zielenkiewicz i Grzegorz Lasota prowadzeni przez Lecha Piekarskiego, pomimo wielu przeciwności, ostatecznie uplasowali się na 4 miejscu, do końca walcząc o medal. Jak nigdy dotąd w zasięgu było nawet złoto, drużynie zabrakło jednak koncentracji w 2 ostatnich meczach, w których musieli uznać wyższość zespołów z Lubina w meczu o brąz, a mecz wcześniej ulegli w walce o finał, po bardzo wyrównanym pojedynku, Akademii Bilardowej Rokietnica, której zawodnicy ostatecznie zostali Drużynowymi Mistrzami Polski.

Zmagania bilardzistów można na żywo oglądać w tvsports.pl, a retransmisje na tvsports.pl, You Tube i telewizji SPORTKLUB. Wyniki dostępne są na stronie Polskiego Związku Bilardowego.

Lech Piekarski
Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe

Zdjęcia: tvsports.pl

Skip to content