Dwa medale Mistrzów Polski dla kolarzy SKK Sokół

W dniach 4-5 grudnia 2021 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich na krytym torze w Pruszkowie. W zawodach uczestniczyła również mocno zmotywowana ekipa Sokólskiego Klubu Kolarskiego Sokół.

Rozegrane zostały cztery rodzaje wyciągów tj. 250m ze startu lotnego, wyścig „scratch” oraz drugiego dnia wyścig eliminacyjny i punktowy. Najlepiej z SKK spisał się uznawany za faworyta w swojej kategorii Michał Dereszkiewicz zdobywając 2 brązowe medale na 250m i w wyścigu eliminacyjnym. Blisko swojego pierwszego medalu w karierze był Jakub Deputat, jednak musiał się zadowolić miejscem 6 w wyścigu eliminacyjnym i 8 w punktowym. Dodatkowo warto odnotować 9 miejsce w wyścigu punktowym Natalii Piskurewicz i 25 lokatę na 250m Jana Chadukiewicza.

„Widać, że kolejny rok wyjazdów na zawody torowe przynosi wymierne efekty w wynikach naszych zawodników. Nie jesteśmy już nowicjuszami i staramy się nawiązywać walkę z najlepszymi, a nie tylko pobierać naukę. W tym momencie dysponujemy już całkiem dobrej klasy sprzętem, więc nie można szukać wymówek. Momentami nasi zawodnicy potrafili solidnie zaatakować i przejąć inicjatywę, jednak przy wysokim i wyrównanym poziomie jest wiele zmiennych decydujących o sukcesie. Szczególnie szkoda mi tu Kuby Deputata, który mimo bardzo dobrej dyspozycji i zakwalifikowania się do wszystkich finałów A, meldował się ostatecznie poza strefami medalowymi” – skomentował Trener Piotr Kirpsza

Zadanie finansowane jest ze środków budżetu Gminy Sokółka, w ramach otwartego konkursu ofert, oraz przez Sponsorów Klubu: Metal-Fach, Hurtownia Rekin, Powiat Sokólski, GENES, Biasona, Usługi Drogowe Krzysztof Błahuszewski, Karczma pod Sokołem, Kaweta, Celsium, Transkop, Gabiol.

SKK Sokół

Skip to content