Wernisaż wystawy “Moje Anioły… Moje Demony…”

“Moje Anioły ….. Moje Demony….” to tytuł wystawy, której wernisaż miał miejsce w piątek 3 grudnia 2021 r., w Sokólskim Ośrodku Kultury w sali wystawienniczej przy ul. Piłsudskiego 1.

Na wystawę zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 -16.00 do połowy stycznia 2022. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wystawa prac Adama Ślefarskiego

Na wystawę składają się prace malarza Adam Ślefarskiego, który jako czujny obserwator otaczającego nas świata swoje spostrzeżenia przenosi na płótno. Prezentowane na wystawie prace powstały w ciągu ostatnich dziesięciu lat twórczości autora, lat bardzo trudnych, stąd na pracach dominują barwy ciemne symbolizując jednocześnie takie zjawiska jak zanieczyszczenie środowiska, manipulacja społeczeństwem czy różnica w standardzie życia. Autor skupia się również na ciele ludzkim uznając je za najpiękniejszy boski cud, co też widać na przepięknych aktach i portretach.

Adama Ślefarski urodził się w 1961 roku w Białymstoku. Swoje życie zawodowe wiązał z różnymi profesjami artystycznymi. Ukończył Liceum Plastyczne w Supraślu. W trakcie nauki rozpoczął kurs meblarski ,dwa lata po skończeniu szkoły, ukończył go. Pierwszą pracą Adama Ślefarskiego była pracownia konserwacji zabytków (malarstwa, rzeźb), zajmował się stolarstwem artystycznym. W 1997 zaczął pracę w WOAK-u (obecnie PIK), gdzie pracuje w Dziale Sztuk Plastycznych. W 2010 roku został członkiem Związku Artystów Polska Sztuka Użytkowa. Przy Podlaski Instytut Kultury prowadzi grupę malarską „Bochemia”, razem z Cezarym Fabiszewskim prowadzi również grupę fotograficzną “Fotospółdzielnia”.

Kuratorem wystawy jest Adam Smólski plastyk naszego domu kultury, zaś otworzyła ją Agnieszka Kozakiewicz pełniąca obowiązki dyrektor SOK.

Sylwia Nowakowska, SOK
Zdj. Krzysztof Frejus


Zobacz również

Skip to content