Mikołaj miał pełne ręce roboty

Mikołajki to dzień tradycji, która sięga historią jeszcze czasów starożytnych. Nazwa święta wywodzi się od Biskupa Miry, który otrzymując spadek po swoich rodzicach, rozdał go ubogim. Dzień Świętego Mikołaja, który przypada 6 grudnia, kultywowany jest na całym świecie, a Mikołaja uznano za patrona dzieci. Do dzisiaj to właśnie one najbardziej czekają na ten dzień, aby dostać prezenty.

W Sokółce, w niedzielne popołudnie 5 grudnia 2021 roku odbyły się Mikołajki przygotowane przez Sokólski Ośrodek Kultury.

Zdjęcie z Mikołajem

Mikołaj spotkał się z dziećmi na placu przed kinem „Sokół”. Już przed wyznaczoną godziną 15:00, w pięknym, czerwonym płaszczu, czapie z pomponem, wyjątkowy gość zasiadł w wygodnym fotelu stojącym obok kominka i rozświetlonej choinki. Na dzieci, które licznie gromadziły się na placu, czekała także Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oraz worki pełne prezentów. Mikołajkowe spotkanie rozpoczęło się zabawą z elfem „Gwiazdą”. Ruchowe i skoczne gry, zabawy i tańce animacyjne rozgrzewały dzieci i dbały, żeby nie zmarzły.

Po prezenty dzieci przyszły świetnie przygotowane. Wszystkie przyniosły własnoręcznie wykonane bombki. Ile dzieci – tyle pomysłów! Ozdoby były z papieru, bibuły, styropianu, kartonu, sznurków czy wstążek, malowane, rysowane, wyklejane, wiązane itd. itp. Przepiękne bombki ozdobiły dwa przygotowane drzewka. Jeszcze przed świętami bombki zawisną na choince umieszczonej w holu Urzędu Miejskiego w Sokółce i będą cieszyły oczy pracowników instytucji oraz interesantów.

Przez całe popołudnie Mikołaj miał pełne ręce roboty, a do zdjęć pozował kilkaset razy. Na koniec pani Burmistrz, Mikołaj z Mikołajową oraz śnieżynki zaprosili dzieci i rodziców do wspólnego rozświetlenia choinki w centrum parku miejskiego. Po odliczeniu ogromne, zielone drzewko rozbłysło kolorowymi światełkami. Popołudnie pełne radości, uśmiechów i zadowolenia zakończył korowód wokół choinki.

Agnieszka Kozakiewicz, SOK
Zdjęcia SOK oraz Krzysztof Frejus

Skip to content